jaja w wafluZnana też jako dieta z kliniki Mayo. Jest to jedna z tych cudownych diet, które oferują szybką i łatwą utratę wagi w około 2 tygodnie. Cała filozofia polega na zjadaniu 3 posiłków dziennie, które miałyby składać się z jaj na twardo oraz owoców i warzyw. Dodatkowym składnikiem jest także kawa.

Codziennie należy zjadać 6 jaj na twardo (gotowanych poniżej 10 minut), wypijać 3 litry wody lub herbat owocowych (ew. słabej herbaty lub kawy) i do każdego z trzech posiłków dokładać owoc lub warzywo. Dzięki temu podobno dostarczymy do organizmu mnóstwo witamin zawartych w żółtku jajka.

Odżywiając się w ten sposób powinniśmy stracić jakieś 5 – 10kg w ciągu 14 dni.

WADY DIETY JAJECZNEJ:

Bez wdawania się w szczegółowe analizy należy stwierdzić, że dieta jajeczna jest zbyt niskokaloryczna (jedno jajko to około 70 kalorii) i zbyt uboga dla normalnego człowieka. Odchudzając się na tej diecie z pewnością nie dostarczymy do organizmu wystarczającej ilości energii co będzie skutkować przykrymi następstwami np.: osłabieniem, omdleniami, rozdrażnieniem, wypadaniem włosów itd.

Po drugie wiele osób doświadczy bardzo przykrych sensacji ze strony przewodu pokarmowego, które nie dość, że będą bolesne i długotrwałe to jeszcze nie są specjalnie mile widziane w towarzystwie. Wiecie o czym mówię.

Jeśli chorujesz na nerki, wątrobę lub cierpisz na jakąkolwiek przypadłość związaną z przewodem pokarmowym to nie ryzykuj diety jajecznej.

Po trzecie PO SKOŃCZENIU DIETY JAJECZNEJ BŁYSKAWICZNIE POWRÓCICIE DO DAWNEJ WAGI i do tego łatwo wzbogacicie się o kilka dodatkowych kilogramów – tak niskokaloryczne i gwałtowne diety gwarantują również piorunujący efekt jojo.