dieta lemoniadowaDieta znana jako dieta Beyonce nie jest właściwie pomysłem samej gwiazdy, jednak piosenkarka tak bardzo przyczyniła się do jej popularyzacji, że właściwie nikt już nie pamięta pierwotnej nazwy tego systemu. Mogę się mylić, ale autorem tej głodówki jest jegomość o nazwisku Stanley Burroughs, który opisał ją już w 1940r (podobno jako sposób na leczenie wrzodów żołądka). Współczesnym orędownikiem systemu jest Peter Glickman. Dla porządku dodam, że w niektórych miejscach kuracja ta funkcjonuje jako: dieta Master Cleans, Lemon Detox, lub dieta Lemoniadowa.

W każdym razie sposób ten jest szeroko zachwalany jako taki, który umożliwia zrzucenie od 7 do10 kg w 10 dni (czego regularnie dokonuje Beyonce). Jedynym warunkiem jest całkowite odstawienie pokarmów i przestawienie się na coś w rodzaju lemoniady sporządzanej według specjalnego przepisu:

Szklanka wody (około 300 ml)

sok z połówki cytryny lub limonki

2 łyżki syropu klonowego

1/10 łyżeczki pieprzu Cayenne

listek mięty (pokrojony)

W literaturze można spotkać również inne proporcje koktajlu, ale ten jest chyba najbardziej podstawowy.

Miksturę sporządzoną według powyższego przepisu należy wypijać od 6 do 12 razy dziennie, szczególnie w chwilach odczuwania największego głodu. Dodatkowo zaraz po przebudzeniu i chwilę przed położeniem się spać zaleca się wypicie szklanki czystej wody.

Taka kuracja oprócz odchudzania ma także zapewnić poprawę zdrowia i samopoczucia oraz odkwaszenie organizmu.

Szkodliwość diety Lemoniadowej

Dieta Beyonce to twór, który właściwie ciężko nawet nazwać dietą. Jest to raczej ekstremalna głodówka pozbawiająca ciało nawet minimalnej ilości składników odżywczych. Odrobina syropu klonowego, która w założeniu ma zapewnić dawkę energii konieczną do funkcjonowania organizmu, to zbyt mało nawet na odżywienie wątroby.

Skutkiem tak drastycznego postępowania będzie standardowy pakiet skutków ubocznych, który w tym przypadku wystąpi wyjątkowo ostro.

Możecie się spodziewać całkowitej utraty sił, dolegliwości bólowych ze strony przewodu pokarmowego, wychodzenia włosów całymi garściami, omdleń, braku chęci do życia. W szybkim czasie zamienicie się w szare, snujące się wypłosze o przezroczystej skórze.

Stosujący kurację lemoniadową muszą się także liczyć z możliwością wylądowania w szpitalu i ryzyko to jest znaczne. Ciężko jest nawet przewidzieć jakie fajerwerki zdrowotne mogą czekać na delikwenta, który przetrwa taką 10 dniową katorgę.

Zdecydowanie nie poleca się tej kuracji!!!