Dieta GejszyZgodnie z japońską tradycją gejsza musi odznaczać się znajomością poezji, muzyki i tańca, oraz być mistrzynią w sztuce konwersacji. Dobrze żeby była przy tym piękna i szczupła. Tą ostatnią sztukę, jak wiadomo, osiągnąć niełatwo toteż gejsze korzystały z wielu tajemnych sposobów znanych tylko w najlepszych okiya. Jednym z sekretów smukłego wyglądu gejsz ma być specjalna dieta odchudzająca znana jako sekretna dieta gejszy.

W praktyce kuracja, którą tu opiszę, ma niewiele wspólnego z dietą prawdziwych gejsz. Jest to po prostu kolejny wymysł pseudo ekspertów od odchudzania, zabarwiony tylko odrobiną magii dalekiego wschodu.

Sekretna dieta gejszy polega na ustaleniu jadłospisu, którego dzienna kaloryczność nie przekroczy 800 kcal. Jeśli chodzi o produkty, to bazuje głownie na tofu i waflach ryżowych zalewanych szczodrze zieloną herbatą, która pomaga w spalaniu tłuszczu. To chyba „japońskość” produktów przesądziła o takiej, a nie innej nazwie tej kuracji.

Do całości dodaje się niekiedy warzywa w takiej ilość, żeby utrzymać rygor 800 kcal/dzień.

Wady…

Nie ulega wątpliwości, że stosując tak niskokaloryczną dietę schudniecie, tak jak chudnie każdy niedożywiony organizm. Miejcie jednak na uwadze, że masa którą stracicie to będą głównie woda i tkanka mięśniowa. Ta ostatnia ma natomiast kolosalne znaczenie jeśli chodzi o dobry, jędrny i smukły wygląd ciała. Dodatkowo narażacie się, właściwie to zapewniacie sobie, wystąpienie klasycznych skutków ubocznych charakterystycznych dla niedożywienia, o których możecie poczytać na innej podstronie tego serwisu.